Edwards Signaling 270LEDMB24AD 200 Class Stacklight, 70mm
★★★★★ 4.5 128 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.j3tmedia.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Integrated LED Steady-on
  • Interlocking system for quick assembly
  • NEMA Type 4X and IP66 rated
  • Operating Voltage 24V AC DC / Current 0.075 - 0.065 A / Flash AC 0.055A - 0.040A - 0.045A DC 0.040A - 0.040A - 0.040A
UPC 782640325728
Voltage 24 Volts
Brand Name Edwards-Signaling
Style Name Modern
Item Weight 0.3 Pounds
Manufacturer Edwards Signaling Company
Model Number 270LEDMB24AD
Material Type Polycarbonate (PC)
Shade Material Polycarbonate (PC)
Light Source Type led
Specification Met nema
Included Components Tower Light LED Module,24VAC/DC,70mm
Global Trade Identification Number 00782640325728
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
★★★★★
128 ratings | 52 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (106)
4 stars
4% (5)
3 stars
2% (3)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (13)